Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine taramasına olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek web sitesinin optimize edilmesi hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.

Google Analytics, Google Tag Manager hesaplarınızın, web sayfanızın, domain ve hosting erişimlerinizin olması günümüzde oldukça normal. Mikroarea olarak dosyaların organize edilmesi, sınıflandırılması, aranması, alınması ve arşivlenmesi için üst düzey disiplin sağlıyoruz

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Geliştirme Nedir?

Google, Bing ve Yandex gibi çeşitli arama motorlarında, organik arama sonuçlarında web sitenizin görünümü ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için geliştirilen işlemlerin hepsine, arama motoru optimizasyonu yani search engine optimization (SEO) denir. Siteniz arama sonuçlarında ne kadar üstlerde görünürse, dikkat çekme ve potansiyel ve mevcut müşterileri işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar. Bir SEO uzmanı tarafından alınacak SEO hizmeti, sitenizi düşündüğünüzden daha yükseklere taşıyabilir.

Google ve Bing gibi arama motorları, internette bulunan bütün sayfaların içeriklerini toplamak, analiz etmek ve bir dizine koymak için 'örümcek' adı verilen botlar kullanır. Örümcekler bilinen bir web sayfasından diğer sitelerdeki sayfalara verilen harici bağlantıları ve o site içindeki sayfalara verilen dahili bağlantıları takip eder. Bu sayfalardaki içerik ve takip ettiği bağlantıların tamamı, tarayıcının her bir sayfanın içeriğini ve arama motorunun dizin adı verilen devasa veri tabanındaki diğer tüm sayfalarla anlamsal olarak nasıl bağlantılı olduğunu anlamasına hizmet eder. Arama kutusuna bir kelime yazdığınızda, arama motoru o kelime için en doğru ve faydalı olduğuna inandığı sonuçları karşınıza çıkarmak için karmaşık algoritmalar kullanır. Bu organik sonuçlar, metinlerle dolu web sayfalarını, haber makalelerini, resimleri, videoları, yerel işletme listelerini ve diğer daha nice içerik türlerini içerebilir. Arama motorlarının algoritmalarının işleyişi birçok etkene bağlıdır ve bu etkenler değişen kullanıcı davranışlarına ve makine öğrenimindeki gelişmelerle sürekli değişip gelişmektedir. Bu yüzden SEO ajanslarının ve SEO uzmanlarının yenilikleri yakalayabilmek adına sürekli çalışmalar yapması gerekmektedir.

Teklif Alın

Markalarınızı Dijital Dünya'da Görünür Kılıyoruz

Ön Analiz

Mevcut web sitenizin durumunu ve ihtiyaçlarını analiz ederek onları daha ileriye taşımak için ön analiz çalışmalarını yapıyoruz.

Durum Tespiti

Web sitenizin uyumluluğunu ölçümlüyor ve sıralama istatistiklerini sizlerle paylaşıyoruz. Yazılımsal eksiklerinizde destek oluyoruz.

Strateji

Hedeflenen anahtar kelimelerini belirliyor, stratejilerinizi oluşturuyoruz. Strateji raporumuzda kısa ve orta vadeli tahminlerde bulunuyoruz.

İçerik Süreci

Analiz ve stratejinize uygun olarak belirlenen kelime öbeklerine yönelik hizmet ve blog yapınıza içerik geliştirmeler yapıyoruz.

Geliştirme

Stratejiler doğrultusunda aylık takiplerinizi yaparak, Ads süreçlerini eş zamanlı yönetiyoruz. Kelime öbeklerimize yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Raporlama

Aylık olarak belirli periyotlarda toplantılarımızı gerçekleştirerek, elde edilen somut veriler ile raporumuzu paylaşıyoruz.

GELİN, BİRLİKTE
İŞİNİZ İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETELİM

Markalarımızın hedefleri doğrultusunda projelerine çözüm üretiyor ve müşteri memnuniyetini, değerlerimizin en üstünde tutmaya çalışarak, başarıyı somut kılmayı hedefliyoruz